مقایسه آمار کریستیانو رونالدو و لیونل مسی پس از ترک اروپا

نگاهی به آمار و ارقام دو اسطوره پرتغالی و آرژانتینی دنیای فوتبال پس از ترک فوتبال اروپا انداخته‌ایم.

به گزارش جهان مانا ، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو پس از دو دهه حضور در فوتبال اروپا، قاره سبز را به ترتیب برای حضور در فوتبال باشگاهی ایالات متحده و عربستان ترک کردند.

کریستیانو رونالدو پس از سال‌ها بازی در باشگاه‌های سرشناسی چون منچستریونایتد، رئال مادرید و یوونتوس، فوتبال اروپا را به مقصد عربستان سعودی و باشگاه النصر ترک گفت. لیونل مسی هم در سال 2023 و پس از افتخارآفرینی در باشگاه بارسلونا و پس از حضوری دو ساله در پاری سن ژرمن، قاره سبز را به مقصد ایالات متحده و حضور در اینتر میامی ترک گفت. اما کریستیانو رونالدو و لیونل مسی پس از ترک اروپا و حضور در باشگاه‌های النصر و اینتر میامی به چه آماری در رده باشگاهی دست یافته‌اند؟

آمار و ارقام کریستیانو رونالدو و لیونل مسی پس از ترک اروپا

سایت ترانسفرمارکت اقدام به ارائه آمار دو فوق‌ستاره دنیای فوتبال پس از ترک اروپا کرده است. در آمار ترانسفرمارکت به وضوح کریستیانو رونالدو از نظر تعداد بازی و گل‌هایی که برای النصر به ثمر رسانده نسبت به لیونل مسی برتری دارد اما تعداد بازی‌های اسطوره آرژانتینی در اینتر میامی به مراتب کمتر بوده است و مسی برخی از بازی‌های این تیم آمریکایی را پیش‌تر به علت مصدومیت از دست داده بود.

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو پس از باشگاه منچستریونایتد و اروپا تا به این لحظه و نگارش این مطلب در 54 بازی النصر در تمامی رقابت‌ها به میدان رفته است و اسطوره پرتغالی موفق به زدن 50 گل و 14 پاس گل شده است. در واقع کریستیانو رونالدو در 54 بازی النصر روی 64 گل این تیم عربستانی در این مدت تاثیر مستقیم داشته است. رونالدو همچنین نرخ 0.93 گل را در هر بازی النصر به ثبت رسانده است.

لیونل مسی

لیونل مسی پس از باشگاه پاری سن ژرمن و اروپا تا به این لحظه و نگارش این مطلب در 19 بازی اینتر میامی در تمامی رقابت‌ها به میدان رفته است و اسطوره آرژانتینی در این مدت موفق به زدن 16 گل و 7 پاس گل شده است. در واقع لیونل مسی در 19 بازی اینتر میامی روی 23 گل این تیم آمریکایی در این مدت تاثیر مستقیم داشته است. مسی همچنین نرخ 0.84 گل را در هر بازی اینتر میامی به ثبت رسانده است.

لیونل مسی + رونالدو

دیدگاه