بازگشت استقلال به صدر جدول با گذر از تونل وحشت

تیم استقلال در حساس‌ترین بازی هفته بیست و چهارم لیگ برتر مقابل شمس‌آذر به پیروزی رسید تا همچنان صدرنشین باشد.

به گزارش جهان مانا ، تیم استقلال امروز از هفته بیست و چهارم رقابت‌های لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به مصاف شمس‌آذر قزوین رفت که این دیدار درنهایت با نتیجه ۳-۲ به سود آبی‌پوشان پایتخت به پایان رسید.

مهرداد محمدی در دقایق ۲۱ و ۵۰ (پنالتی) و محمدحسین مرادمند در دقیق ۷۳ گل‌های استقلال را به ثمر رساندند و فراز امامعلی در دقیقه ۸۳ و مجتبی فخریان در دقیقه ۸۵ نیز برای شمس آذر گلزنی کردند.

شاگردان جواد نکونام با این پیروزی ۵۳ امتیازی شدند و صدر جدول را از پرسپولیس پس گرفتند. شاگردان سعید دقیقی نیز با ۳۱ امتیاز در جایگاه هفتم قرار گرفتند.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، ایمان سلیمی، محمدحسین مرادمند، روزبه چشمی، صالح حردانی (۱+۹۰- میلاد فخرالدینی)، ابوالفضل جلالی (۱+۹۰- جعفر سلمانی)، زبیر نیک‌نفس، آرش رضاوند، جلال‌الدین ماشاریپوف، مهرداد محمدی (۷۵- پیمان بابایی) و گوستاوو بلانکو.

ترکیب شمس آذر: علیرضا جعفرپور، مهدی محمدی، محمدرضا رضایی، امیرمحمد نسایی، امیرمسعود سرآبادانی (۸۱- سجاد جعفری)، محمد پاپی (۸۱- معین قربانی)، حسین گودرزی، صادق آلبوصبیح، هومن ربیع‌زاده، علی آزادمنش و عیسی مرادی (۸۱- مجتبی فخریان).

داور: وحید کاظمی

استقلال در نیمه نخست بازی هجومی به نمایش گذاشت و ایمان سلیمی مدافع پیش تاخته آبی‌ها روی ارسال ماشاریپوف در دقیقه ۸ می‌توانست به گل اول را به ثمر برساند که توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه شمس‌آذر به بیرون رفت.

حملات استقلال ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه ۲۱ ارسال دقیق ابوالفضل جلالی در داخل محوطه جریمه به مهرداد محمدی رسید و ضربه‌ فنی مهاجم استقلال پس از برخورد با مدافع شمس‌آذر وارد دروازه شد تا تیم جواد نکونام به گل اول برسد و برنده نیمه نخست باشد.

در نیمه دوم تیم سعید دقیقی برای جبران گل خورده جلو کشیده بود که در دقیقه ۵۱ مهرداد محمدی با پاس تماشایی گوستاوو بلانکو در ضد حمله در حالیکه با مدافع رقیب به سمت دروازه شمس‌آذر در حال حرکت بود ناگهان در محوطه جریمه به زمین برخورد کرد تا در تصمیمی بحث‌برانگیز نقطه پنالتی را نشان داد. محمدی زننده گل اول پشت ضربه پنالتی ایستاد و گل دوم خودش و استقلال را به ثمر رساند.

آرش رضاوند در دقیقه ۵۶ روی اشتباه جعفرپور در پشت محوطه جریمه به توپ رسید و محمدی را صاحب موقعیت کرد اما ضربه مهاجم استقلال پس از برخورد به پای مدافع شمس آذر به کرنر رفت.  

شوت ضربه ابوالفضل جلالی در دقیقه ۵۸ به شکل خطرناکی به تیرک عمودی شمس‌آذر برخورد کرد و به بیرون رفت.

شمس‌آذری‌ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند توسط فراز امامعلی در دقیقه ۸۳ به گل اول رسیدند.

در دقیقه ۸۵ شمس‌آذر به گل دوم رسیدند و این بار مجتبی فخریان اختلاف را با استقلال به یک گل رساند.

در ادامه حملات شمس‌آذر فایده‌ای نداشت تا درنهایت استقلال در یک بازی سخت و نفسگیر برنده این مسابقه شود.

استقلال با این پیروزی ۵۳ امتیازی شد تا همچنان با یک امتیاز بالاتر از پرسپولیس در صدر جدول قرار بگیرد.

 

دیدگاه