گزارش جدید درباره فساد در باشگاه مس رفسنجان

جزئیات جدید و حیرت انگیزی از ماجرای فساد در باشگاه مس رفسنجان افشا شده است.

به گزارش جهان مانا ، چند روز پیش علی رمضانی عضو هیات مدیره باشگاه مس رفسنجان در برنامه ورزش و مردم اعلام کرد که این ماجرا مربوط به سال 1400 است و مدیران فعلی باشگاه در همان روزهای اولی که در این باشگاه مسئولیت گرفتند متوجه این تخلف گسترده شدند و آن را به مقامات ذی‌صلاح گزارش دادند. 

وی افزود : وقتی تیم مدیریتی باشگاه مس رفسنجان تغییر می‌کند، مدیران جدید متوجه بدهی ۲۲۰ میلیاردی می‌شوند و در ادامه، بعد از بررسی اسناد مالی باشگاه مشخص می‌شود که برای بخش زیادی از هزینه‌هایی که انجام شده هیچ سند مالی وجود ندارد!

«مدیران باشگاه مس اطلاعات کسب شده خود را با مدیران بالادستی در شرکت ملی مس در میان می‌گذارند و این شرکت هم نسبت به احقاق حق خود اقدام حقوقی می‌کند. در ادامه با ورود نهادهای اطلاعاتی و بررسی تراکنش‌های مالی حساب باشگاه مس رفسنجان، مشخص می‌شود ارقام سنگینی از حساب این باشگاه به حساب 3 صراف واریز شده است. در ادامه بعد از احضار این صراف‌ها، مشخص می‌شود که آن‌ها این ارقام را در قبال فروش ۴۰۰ سکه طلا و مقادیری دلار و یورو دریافت کرده‌اند.» 

اما نکته جالب در این میان این است که مدیران جدید باشگاه هیچ سندی درباره نحوه هزینه کرد سکه‌ها و دلارها در باشگاه پیدا نمی‌کنند. این یعنی هیچ سندی در باشگاه مس رفسنجان وجود نداشته که نشان بدهد این سکه‌ها و ارزهای خریده شده به چه اشخاصی داده شده است!

اما اتفاق مهم‌تری که در ادامه رخ داده این است که پای سرمربی سابق باشگاه مس هم به این ماجرا باز شده است. «با احضار مدیران پیشین باشگاه مس رفسجان، آنان مدعی می‌شوند که سکه‌ها و دلارها به در خواست سرمربی وقت تیم‌شان به افرادی که او تعیین کرده پرداخت شده است اما سندی در این‌ باره در باشگاه ثبت نشده است. در ادامه هم افرادی که نام‌شان از سوی مدیران سابق مس رفسجان مطرح شده، احضار می‌شوند تا توضیحات خود را مطرح کنند.»

نکته مهم این است که بحث فساد فقط به باشگاه مس رفسنجان و افرادی که نام‌شان امروز مطرح شده است محدود نمی‌شود. در همین پرونده پای افراد دیگری هم در میان است و البته ظرف روزهای آینده پرونده فساد در یکی دو باشگاه لیگ برتری و لیگ یکی در استان کرمان هم باز خواهد شد.

 

دیدگاه
آخرین اخبار
بازار