واکنش پرسپولیس به شایعه تشکیل تیم زنان

باشگاه پرسپولیس شایعه تشکیل قریب الوقوع تیم زنان را تکذیب کرد.

به گزارش جهان مانا ، ساعاتی بعد از انتشار خبر پیرامون تشکیل تیم بانوان پرسپولیس، این باشگاه با انتشار بیانیه رسمی اعلام کرد که این تیم فعلا تشکیل نخواهد شد.

پرسپولیس تاکید کرده تا زمان وجود طرح مدون و کامل، اقدام به تشکیل تیم نخواهد کرد.

سرخپوشان اعلام کردند که تیم زنان نیاز به تجهیزات و لجستیک کامل با استاندارد فیفا دارد که در اختیار این باشگاه نیست.

بیانیه پرسپولیس را بخوانید:

کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه پرسپولیس و حضور سرخپوشان ایران در لیگ نخبگان آسیا، دستورالعملی را در خصوص توسعه فوتبال در باشگاه‌ها صادر و ابلاغ نمود که طی آن، آکادمی حرفه‌ای پرسپولیس نمونه بارز آن است.

بر همین اساس، باشگاه پرسپولیس اقدامات لازم در خصوص تشکیل تیم بانوان را با طرح‌های مدون مورد نظر و در برنامه دارد اما تاکنون اقدامی در خصوص مجوز تیم و جذب بازیکن تیم صورت نگرفته و تا زمانی که طرحی کامل و جامع در اختیار نباشد، اقدامی انجام نخواهد شد.

برای تشکیل تیم بانوان، ابتدا باید تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مجهز و در حد استانداردهای AFC و FIFA در دسترس باشد و پس از تجهیز امکانات و تشکیلات خاص، باشگاه اقدام به تشکیل تیم بانوان خواهد نمود و اطلاع رسانی آن از سوی رسانه باشگاه انجام خواهد شد.

تیم بانوان، امکانات و شرایط خاصی دارد و از آن مهم‌تر، این تیم باید در حد حرفه‌ای و در شأن نام بزرگ پرسپولیس باشد چرا که پرسپولیس همیشه و در هر عرصه‌ای مدعی قهرمانی خواهد بود.

 

منبع: ورزش3
دیدگاه