مخالفت کانون کارگردانان با نظارت صداوسیما بر تولید سریال‌های شبکه نمایش خانگی

کانون کارگردانان که مخالف واگذاری مجوز سریال‌های شبکه نمایش خانگی به صدا و سیما است، در بیانیه‌ای تاکید کرد این تولیدات، رقیب محصولات ماهواره‌ای هستند و نه سریال‌های داخلی تلویزیون.

به گزارش جهان مانا به نقل از خبرآنلاین، کانون کارگردانان سینمای ایران، در بیانیه‌ای، بار دیگر مخالفت خود با واگذاری مجوز سریال‌های نمایش خانگی به صداوسیما را تکرار کرد.

در متن این بیانیه آمده است:

«کانون کارگردانان پیش از این هم مخالفت صریح خود را با واگذاری مجوز سریال‌های نمایش خانگی به صداوسیما اعلام‌کرد و این ‌مسئله را باعث تخریب روند این تولیدات دانست که می‌تواند صدها تن از اهالی سینما را در شرایط سخت این روزها مشغول به کار کند.
فیلم‌ها، سریال‌ها و برنامه‌های شبکه‌های مجازی داخلی توانستند میلیون‌ها مخاطب ایرانی در داخل و خارج کشور را با سلیقه‌های متنوع جذب کنند و تنها رقیب محصولات ماهواره‌ای هستند و نه محصولات صداوسیما که مخاطب خودش را دارد.
کانون کارگردانان خواستار ایجاد شرایطی است که کارگردانان و تهیه کنندگان به دور از هر نوع محدودیت و ممیزی جدید و فارغ از اعمال سلیقه تنگ نظرانه بتوانند تولیدات مطلوب جامعه را در فضای مجازی ارائه داده و رضایت سلائق مختلف مخاطبین روزافزون فضای مجازی را با تولیدات داخلی تامین کنند تا این صنعت رو به رشد و پویا بهتر از قبل به حیات خود ادامه دهد.

دیدگاه