ترامپ: رفتار بایدن در قبال اسراییل شرم‌آور است

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور پیشین و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا تاکید کرد که رفتار جو بایدن در رابطه با اسراییل، شرم‌آور است.

 

به گزارش جهان مانا، دونالد ترامپ روز پنج‌شنبه پیش از ورود به دادگاه نیویورک به خبرنگاران گفت: آنچه که بایدن در ارتباط با اسرائیل انجام می‌دهد، شرم‌آور است. اگر یهودی به جو بایدن رای بدهد، باید از خود خجالت بکشد. او به طور کامل اسرائیل را رها کرده است!

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته در گفت‌وگویی با سی‌ان‌ان تاکید کرده بود در صورتی که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور حمله گسترده به شهر رفح را صادر کند، آمریکا ارسال برخی محموله‌های تسلیحاتی خود به اراضی اشغالی را متوقف خواهد کرد.

رییس جمهور آمریکا در ادامه ضمن تاکید دوباره بر «پایبندی آمریکا به حصول اطمینان درخصوص امنیت اسرائیل و توان پاسخ آن به حملاتی که از خاورمیانه انجام می‌شود»، گفت: آمریکا به ارسال تسلیحات پدافندی از جمله سیستم پدافند هوایی (گنبد آهنین) برای اسرائیل ادامه خواهد داد، اما در صورت آغاز حمله زمینی گسترده به رفح، ارسال سلاح‌های دیگر که در طول تاریخ از آن‌ها برای مقابله با شهر‌ها استفاده می‌شد، متوقف خواهد شد.

به گفته یک منبع آگاه، مسئولان رژیم صهیونیستی در گفتگو‌های محرمانه‌ای با مسئولان آمریکایی ناامیدی عمیق خود را از توقف ارسال تسلیحات و گزارش‌های رسانه‌های آمریکایی در خصوص این تصمیم ابراز داشتند.

شبکه سی‌ان‌ان آمریکا این رابطه اعلام کرد که احتمالاً این اظهارات بایدن و مشروط کردن ارسال تسلیحات به اراضی اشغالی به عملکرد رژیم صهیونیستی، منجر به گسترش اختلاف‌نظر‌ها میان بایدن و نتانیاهو خواهد شد، با این حال بایدن در این مصاحبه مدعی شد که اقدامات رژیم صهیونیستی در رفح هنوز خط قرمز ورود به مناطق پرجمعیت را رد نکرده گرچه اقداماتش موجب تنش‌هایی در منطقه شده است.

 

منبع: ايسنا
دیدگاه
آخرین اخبار
بازار