این بیماری هیچ علامت آغازینی ندارد و ارثی است

متخصص قلب و عروق با بیان اینکه فشار خون یک بیماری ارثی است و اولین علامت آن، بی علامتی است، افزود: بی توجهی به درمان آن می تواند آن را به فشار خون کشنده تبدیل کند.

به گزارش جهان مانا ، دکتر منوچهر قارونی، متخصص قلب و عروق در گفتگو با برنامه «فراسوم» این شبکه رادیویی با بیان اینکه فشار خون یک ارثی است و اولین علامت آن، بی علامتی است، افزود: بی توجهی به درمان آن می تواند آن را به فشار خون کشنده تبدیل کند.

وی با بیان اینکه افراد مبتلا به فشار خون بالا بهتر است ۲ بار در روز فشار خون خود را اندازه گیری کنند، ادامه داد: یک بار صبح موقع از خواب بیدارشدن و یک بار عصر، فشار خون نباید به صورت وسواس گونه اندازه گیری شود.

دکتر قارونی با تاکید بر اینکه ورزش کردن، کاهش وزن در حد ۲ الی ۳ کیلوگرم، مصرف سیر و گریپ فروت می تواند به کاهش فشار خون کمک کند، گفت: اما این موارد جایگزین مصرف دارو نمی شوند و افراد مبتلا به فشارخون باید تا آخر عمر زیر نظر پزشک خود دارو مصرف کنند.

وی تاکید کرد کنترل فشار خون در همه افراد مبتلا به فشارخون بالا با یک نسخه واحد انجام نمی شود و هر بیماری با توجه به شرایط و سن خودش دارو را دریافت می کند.

این متخصص قلب و عروق در پایان درباره ی افرادی که همیشه فشارخونشان پایین است اظهارکرد: اگر این افراد سرگیجه و مشکلی ندارند این موضوع مشکلی ایجاد نمی کند و در صورت بروز افت قند خون در افراد مبتلا به دیابت به فرد که هوشیار است ماده قندی بدهید.

 

دیدگاه